| ZapaciLaa a întrebat:

Am si eu o problema. Cred ca am cistita pentru ca urinez foarte des. Am de mai bine de 1 luna, iar mama stie si am luat antibiotice dar nu mi-a trecut. Ar trebui sa merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Reiki a răspuns:

In primul rand TREBUIA sa mergi la un medic pana acum si sa nu iei antibiotice "dupa ureche". La cistita, in functie de virusul pe care l-ai luat se dau medicamente specifice, altfel faptul ca iei antibiotice fara recomandarea unui medic poate duce: la obisnuirea organismului cu antibioticele si cand vei avea nevoie acestea sa nu-si mai faca efectul; consumarea natibioticelor fara recomandare poate determina alte complicatii. http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

| Siminik a răspuns:

Da si cat mai repede!

| laurentiu80 a răspuns:

Eu am avut o cistita si am lasat-o cam tot o luna fara sa o tratez si acum am dat in prostatita. Du-te repede la un urolog, ca sa nu ajungi ca mine, cistatita netratata cauzeaza infectii prostatei (prostatita) si vei avea niste dureri cumplite de prostata, vei urina cu sange, si nu ti se va mai scula puta o perioada.