| Blekz a întrebat:

Auziti lume! Am facut sex cu o fata si am luat sculament, nu m-am tratat si a trecut doar o luna si tot curge ceva din penis iar de 2 zile a inceput sa ma doara sub burta cand urinez. A mai trecut careva prin asa ceva? nu imi spuneti sa merg la doctor ca nu ma intereseaza, vreau doar sa stiu ce am, daca stie careva, mersi.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai blenoragie. In scurt timp, daca nu mergi la medic, vei face niste ingurstari ale uretrei, care vot ingreuna urinarea si ejacularea. In continuare, s-ar putea sa ai nevoie de o sonda urinara permanenta (un tub bagat in penis prin care sa urinezi intr-o punga) si sa nu mai poti intretine relatii sexuale. Din pacate, sechelele de blenoragie sunt permanente, chiar daca te vindeci de boala, daca este prea tarziu, vei ramane cu urmarile spuse mai sus. Sunt multi barbati care au trecut prin asta, nu te ingrijora. Cei mai multi au pierdut de foarte tineri capacitatea de a avea relatii sexuale si a urina normal, altii au trecut prin operatii complicate si reusesc sa urineze normal (sigur, cu pretul potentei), iar cei care au au ajuns totusi la timp al medic, s-au vindecat si au doar dificultati (variabile) la urinat si ejaculat.

| Blekz explică (pentru Brigaela):

Pfuuai, nu mai pot face sex, ma sinucid.

| Brigaela a răspuns (pentru Blekz):

E mai simplu de atat: poti merge maine la medic. Si alta data protejeaza-te. Si peste 6 luni fa-ti si niste teste mai amanuntite (HIV; sifilis HPV; hepatita B, C). In Romania, 70% din cei care sunt infectati cu blenoragie mai au cel putin inca o boala cu transmitere sexuala luata din aceeasi sursa.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu vrei la un doctor cine crezi ca te poate rezolva? Un tamplar? Infectia se poate intinde si ai ocazia sa ramai impotent pe viata.Si ai sa faci sex doar cu limba.

| Emilian65 a răspuns:

Raspunsul la intrebare l-ai dat chiar tu, sculament. Mergi de urgenta la medic. In caz contrar vei avea probleme toata viata.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu te speria totusi! Poate nu asta e diagnosticul dar pare ceva destul de serios. Ramane de vazut cat de usor scapi.

| grab a răspuns:

Asta cu refuzul de a merge la doctor e ca si cum ai avea pretentia sa iti repari singur masina in parcare fara manual, fara scule, fara experienta si in lapovita si pe locul altuia de parcare.
Nu are rost!
Du-te la spital, intreaba o asistenta ce medic mai de treaba iti recomanda, pune un plic frumos pe masa la inceputul discutiei si ai sa ramai uimit ce prost ai fost ca nu ai facut asta de prima data.

Altfel, proiecteaza-te in viitor cativa ani si fa-ti tabloul vietii dupa descrierea la care ai dat funda. ce zici?! happy

| NameHarris a răspuns:

Du-te frate la un doctro si vezi care este problemahappy Daca tie rusine gandeste-te ca tot vezi ajunge si atuncea va prea tarziuwinking