| Shophia18 a întrebat:

Buna TPU

Am un neg sub Barbie si l-am taiat din greseala si sangera. Ce se intampla daca il tai!? Era destul de lung. Am auzit ca ii periculos. Si daca e taiat un pic din el ramane tot asa?! Sau se curata acolo?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bagati ma lumea in sperieti ca negul nu este canceros

| Shophia18 explică (pentru anonim_4396):

Ba da este. A spus Doctorul m-a intrebat daca vreau sa il operez. O sa il operez.

| Aimwork a răspuns:

Fugi la un doctor prietene!
Nu mai intreba medicina pe TPU ca-ti poti face rau.

| DavidAb a răspuns:

Du-te repede la dermatolog cu trimitere de la Med Fam.

Ce se poate întâmpla? Poți face cancer. Se numește MELANOM MALIGN și metastazează ultra repede, traumatismul fiind principalul factor de risc. Nu te juca. Du-te repede la dermatolog că trebuie să-l scoată!