| zahre a întrebat:

Buna,TPU! Anul asta am implinit 18ani,iar mama m-a lasat,in sfarsit, sa adopt o dieta lacto-vegetariana.Doar ca am o mare,mare problema:am intoleranta la lactoza, si as vrea sa inlocuiesc laptele de vaca cu laptele de soia.Insa am auzit multe persoane,chiar si cadre medicale, ca laptele de soia favorizeaza cancerul de san.Imi puteti da mai multe detalii? Voi ati incercat acest aliment(bautura)?
Multumesc anticipat,si da, dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Un nutritionist, ti-ar raspunde mai bine.

| Alexandr a răspuns:

Mie mi se pare bun, dar trebuie sa nu exagerezi cu el!(multe aliment favorizeaza cancerul!)