| cristianosm a întrebat:

Care lapte contine mai mult calciu? Laptele de soia sau laptele de vaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Calciul din lapte nu ajuta cu nimic organismul uman. Din contra laptele este contraindicat si din motivul ca duce la pierderea calciului din organism.

| cristianosm explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Alti spun ca e bun, alti ca nu...nici nu stiu ce sa mai cred.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru cristianosm):

De bun e laudat de aia care castiga bani din vanzare sau de aia care fac studii si sunt platiti de aia care il produc. Trebuie sa inveti sa filtrezi informatiile si sursele.

| CuriousStuff a răspuns:

Cel de vaca contine de 6 ori mai mult calciu, conform USDA.

| Veltorb a răspuns:

Cel de vacă.