| Hurricane20000 a întrebat:

As dori sa ma ingras ce puteti sa imi recomandati happy?
Funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Fast Food.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul si-n primul rand, ai grija sa incepi ziua cu-n mic dejun hranitor si mai ales in fiecare dimineata.Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
De asemenea, trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
Apoi ai nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
Nu in ultimul rand, nu uita de SPORT. Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activa!
Te pup!

| ioanaAn a răspuns:

Daca iti faci un program zilnic de mancat si se facut sport, n-o sa ai probleme. Scrie intr-un carnetel ce mananci si ce ar mai trebui sa mananci, inceraca sa monitorizezi totul si sa fii ordonata. Respecta un program anume fara intrerupere si mai vorbim peste o luna!

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, Hurricane20000!

In primul rand, nu sari pe un bufet cu prajituri si in niciun caz nu le infuleca pe toate. Asta iti va aduce doar greata. Ceea ce iti trebuie tie este un regim alimentar bazat pe carne rosie si carne de pui, combinata cu o garnitura de cartofi sau orez. Astea sunt alimentele care ingrasa in mod natural.
Nu folosi pastile sau mai stiu eu ce plasturi minune. Nu au efect decat pe perioada cand le folosesti.
Ai putea, pe langa asta, sa te duci la sala s aiti maresti masa musculara. Stii ca sunt doua tipuri mari de exercitii pe care ai putea sa le faci nu numai la salac, ci si acasa: 1. cele pentru slabit si 2. cele pentru intarirea si cresterea masei musculare.
Cel mai important lucru este sa ai un regim la ore fixe ale zilei, nu sa te trezesti in toil noptii si sa dai o fuga la frigider, infulecand tortul ramas de ieri. NU! Sunt aceleasi reguli ca si la cineva care vrea sa slabeasca. Trebuie multa disciplina in organizarea meniului zilnic si nu uita : 3 mese si 3 gustari. Multe fructe si legume, in special rosii, cartofi, orez, pepene glaben si capsuni.

Sper ca te-am ajutat. Sa auzim de bine!

| nunuconteaza a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa maninci mult... e cea mai sanatoasa metoda... : ))))