| Clau_Claudia_1990_uGho a întrebat:

As vrea si eu sa stiu ce somnifere te adorm instantaneu, si apoi nu te mai poti trezi de la zgomote.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Magda20 a răspuns:

Somniferele nu sunt bune, o vecina de-a mea a murit din cauza somniferelor. Dacă ai probleme cu somnul îți recomand să bei ceai de tei, te liniștește și dormi mai bine.

| oz_1736 a răspuns:

Somniferele se elibereaza doar cu reteta de la medic specialist

| Donsavas a răspuns:

Somniferele nu reduc zgomotul din mediu si nu te adorm instantaneu. Tu te referi la sedative mult mai puternice, la anestezice. Ele nu sunt permise. Cat despre somniferele normale, se dau in farmacie prescrise de psihiatru.