| BBBBBgs a întrebat:

Buna TPU.Astazi dupa ce am avut un scaun m-am sters iar pe hartia igienica era un picure de sange.Asta e prima oara cand se intampla asa ceva.Scaunul a fost normal, nici moale nici tare.La inceput credeam ca am hemoroizi dar nu ma doare nimic in regiunea anala.S a intamplat dintr o data sa gasesc sange.Imi e teama sa nu fie vreo problema de la colon.Stiti cumva ce poate fi? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

In general daca sangele este de la colon este amestecat cu scaunul. Daca apare la sfarsit sursa poate fi ori dintr-o fisura, ori din hemoroizi. Avand in vedere ca nu ai avut scaun tare si daca nu ai avut contact sexual an*l, se exclude o fisura.
Hemoroizii pot fi interni, deci sa nu vezi nimic la exterior si nu dor intotdeauna