| 9dianaa a întrebat:

Astazi m-am apucat sa urmez un tratament cu ROACCUTANE si mi-e cam frica, as vrea sa-mi spuneti ce produse as putea folosi pe langa pastile. Ma refer la niste produse foarte bune pentru uscarea buzelor, uscarea pielii, ceva ce ar putea sa usureze " munca" laughing, pentru posibilele reactii adverse! Multumesc, ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți aplica Zynerit.
Pa, pa.

| mihaela0205 a răspuns:

Si eu iau Roaccutane de o luna aproape happy folosesc un gel Ivapur, Isotrexin gel si un antibiotic, Azitrox. Dar din cauza primelor 2, mi se usuca si buzele si toata fata, iar pentru asta folosesc tot o crema, Ivahidra happy