| anonim_4396 a întrebat:

aveti idee de la ce provin? Le am de mult dar nu am avut probleme. Nici mancarimi nimic. Precizez ca mai am si pe gat si in zona castelor. Stiam ceva de faptul c ficatul nu poate retine fierul si il transmite excesiv in piele sau ceva de genul. Multumesc anticipat! https://ibb.co/k7WshS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Un dermatolog poate sa iti spuna mai bine.
Am o prietena ce a avut asa ceva pe piele pe burta mai exact si coaste.A mers la dermatolog si i-a spus ca e de la ficat.Ia dat tratament si ce are si ce nu are voie sa manance.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu toată stima dar consultații medicale utile vei primi de la un dermatolog. Sfaturi greșite pot duce la commplicații

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pot fi de a soare, vreo alergie eu am avut ceva de genul de la o ciuperca.