| Boomber a întrebat:

Azi a inceput un pic sa ma doara in partea dreapta... (nu ma doare spatele capu' nu imi amorteste piciorul)si as dori si eu sfatul
vostrubig grin
E cumva apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Apendicita,este in partea dreapta, mai jos.Dar trebuie sa ai greata, dureri abdominale, etc.Deci,nu prea cred ca ai probleme cu ea.
Tot in dreapta, sub coaste, este colicistul, sub ficat.Stresul,oboseala,efortul mare,pot da peste cap colicistul si din cauza contractiilor neregulate,spasmelor,nu poate elimina bila.
Ceaiuri din plante(sunatoare,anghinare, tei, etc), suplimente alimentare, sa nu ridici greutati mai mari de 1kg,odihna si mai ales evitarea stresului,mancare usoara,oua putine si doar fierte moi,prajeli,tocaturi, alcool, bauturi carbo-gazoase, ciocolata, cafea, deloc.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

E nevoie de un consult medical pentru a putea sti acest lucru. http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sfatul nostru n-are relevanta, du-te urgent la doctor

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca numai un chirurg isi da seama daca apendicul este sau nu inflamat si trebuie scos; nu intotdeauna ai stare de greata cand e nevoie de operatie-eu n-am avut asa ceva, sfatul meu e sa mergi la medic.