| d0areu a întrebat:

Azi m-am bătut cu cineva la școală și m-a zgâriat tare la gât. Sunt roșu în partea aceea și puțin vânăt. Ce sa fac sa vindec mai repede rana și sa nu observe părinții?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tinctura non-alcoolica de propolis, sau aplici varza cu un pansament acolo. Foaie de varza, usor crestata/zdrobita ca sa lase zeama. Schimbi la 8 ore.

| Doctorfishadi a răspuns:

De ce nu dai cu fond de ten laughing)). Poate ca o sa mearga, daca la femei merge poate te scapa si pe tine laughing. Cred ca asa este cel mai rapid mod de vindecare.

| d0areu explică:

Și ce o sa zică părinții când o sa mă vadă cu varza la gât happy?

| Krixxus a răspuns (pentru d0areu):

Le spui ca face parte dintr-un costum de camuflaj laughing))))))))

| d0areu explică:

Nu am fond de ten :'( laughing))

| d0areu explică:

Ce sa știe, a comentat, i-am dat în gura, dar nu vreau sa știe ca m-am bătut

| marutza2015 a răspuns:

Trebuie sa stie si parintii ca sa vorbeasca cu acel copil