| Kfkwx a întrebat:

Buna TPU. Azi mi-am rotit capul brusc și a trosnit și m-a durut pe moment. Acum mă doare mai puțin dar nu știu dacă sa iau unguente sau medicamente. Poate fi ceva serios?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai nimic.

| sierra1 a răspuns:

"mi-am rotit capul brusc și a trosnit"

uuuu, dacă e așa, poate n-ar strica un rmn, poate fi ceva fatal

| adryang78 a răspuns:

A trosnit capul? Cum așa? Nu cumva vreo vertebră sau vreun mușchi? Cel mai probabil ai doar o întindere de mușchi. N-ai ce medicamente să iei, poate să aplici un unguent să mai amelioreze durerea. O să treacă de la sine.