| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna TPU.
Cam cat costa lentilele pentru ochelari de vedere? Ar trebui sa merg sa imi fac ochelari, pentru nu vad bine cu un ochi, rama deja am, si as vrea sa stiu cam cat costa lentilele? pretul e in functie de dioptrii? Ma refer la lentilele normale.
Va rog sa spuneti daca stiti si aveti informatii mai recente, nu de acum 3-4 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Depinde de materialul din care sunt făcute de dioptrii șamd, cam între 100 și 200, de lei.

| strawberrycool14 a răspuns:

Buna! Si eu port ochelari de anul asta, si fiecare lentila a costat cam 100 lei! Sper ca ti-am fost de ajutor!happy