| anonim_4396 a întrebat:

Cand am contacte sexuale cu partenerul ma doare foarte tare burta cand stau in pozitia misionarului. De ce ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie genitala. Du-te repede la un ginecolog

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E o situaţie "ciudată" deoarece, mai ales în această poziţie, ar TREBUI să NU ai dureri ( iar în alte poziţii ar fi posibile )...

Observ că, DOAR în această poziţie ai dureri şi în celelalte este ok.

Aş zice că este o problemă de natură "fizică"/fiziologică şi nu cred să fie vorba de "dimensiuni".

Totuşi, DURERILE din timpul actului sexual ( dispareunia ) pot avea mai multe cauze - vezi articolul de la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......eunia_1173

http://www.divahair.ro/......lui_sexual

http://www.ele.ro/......vente-4490

http://www.copilul.ro/......a8275.html

Cel mai indicat ar fi să mergi la ginecolog pentru investigaţii suplimentare!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Poate ar fi cazul sa vezi un medic ceva.
http://www.eva.ro/......11121.html
Te pup!

| catablondu a răspuns:

Buna, sunt mai multe aspect care trebuie luate in considerare: Doar in pozitia asta aveti problem? Se intampla doar in timpul contactului? Se intampla la fiecare contact sau doar uneori? Iti recomand sa stai de vorba cu ginecologul tau pe de o parte, iar pe de alta parte, e posibil sa fie prea mare pentru tine din punct de vedere sexual.

| Xenia16 a răspuns (pentru catablondu):

Doar in aceasta pozitie, in rest e totul in regula, intotdeauna in aceasta pozitie.

| catablondu a răspuns (pentru Xenia16):

Atunci e posibil sa fie din cauza marimii, daca ar fi o infectie sau ceva de genul, te-ar deranja si in alte pozitii si probabil ai avea si alte problem, nu doar in timpul actului sexual. Incercati sa folositi doar pozitiile commode pentru amandoi si, eventual, el sa fie mai atent un pic ca sa nu te raneasca.

| szivarvany a răspuns:

Poate esti doar racita si va trece in cateva saptamani, pana atunci incearca sa ai grija de tine, daca tot nu trece poate marimea este cea de vina(poate e prea mare) si de aceea te deranjeaza.