| tweety21 a întrebat:

care sunt simptomele sinuzitei maxilare cronice, si ce pot patii de la ea in cel mai rau caz?
Va rog, spune.ti toate simptomele.
Multumesc anticipat, scuza.ti categorie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Durere, presiune in nas si in jurul lui, secretii nazale (puroi gros, galben-verzui), senzaţia de nas infundat, modificări ale mirosului, miros neplacut fara suport in realitate, senzatia de secretie in gat, expectoratie dimineata, febra usoaaraa, oboeala, durere de cap (senzatie de greutate in cap), dureri faciale sau de gat, tuse persistenta. Complicatiile ti le copiez dintr--un articol de pe net: "Complicatii: faringoamigdalite acute recidivante, laringite acute recidivante, traheobronsita prin drenarea secretiilor purulente in spatele nasului; puroiul din sinus poate distruge peretii sinusali patrunzind in vecinatate ajungindu-se astfel la abces orbito-ocular, abces cerebral, pareze ale nervilor cranieni ce inerveaza fata."