| ILoveMusic25 a întrebat:

Ce exercitii de slabit v-au dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Abdomenele sunt foarte bune, genofelxiunile, flotarile sunt foarte eficiente. Depinde de zonele in care vrei sa slabesti - burta, coapse, picioare. Alergarile sunt iarasi cu succes.

Dar nu uita de alimentatie!

| ILoveMusic25 explică (pentru mdaria):

Nu pot sa fac flotari laughing Am incercat de multe ori

| mdaria a răspuns (pentru ILoveMusic25):

Sunt tipuri de flotari mai usoare. Si eu am aceeasi problema pentru ca nu am suficienta forta in maini, deci trebuie sa faci niste exercitii pentru maini, cu greutati - o sticla de 1 l e suficienta.

| ILoveMusic25 explică (pentru mdaria):

Multumesc...Voi incerca big grin

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru mdaria):

Flotarile,abdomene nu slabesc ele doar iti definesc muschii. daca vrei sa slabesti faci cardio.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Se numeste CARDIO.

| ILoveMusic25 explică (pentru FatUglyVirgin):

Am intrebat ce exercitii? Nu ce fel de!

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ILoveMusic25):

Alergare,logic.

| kteichd a răspuns:

Inotul+alergatul+genoflexiuni+flotari

| AlexL28 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nu stiu ce, niste ture de cardio zilnic si aproape zilnic si un stil de alimentatie cat mai sanatos sunt suficiente sa slabesti, dar rezultatele se vor vedea in timp, gen 1-2 ani. Daca vrei mai rapid ar trebui un program mai complex.

| daffyduckk a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=lCg_gh_fppI
Am urmat de fapt un calendar facut de ea, este pe o luna si-ti spune in fiecare zi ce trebuie sa faci, iti da si videoclipurile pe care trebuie sa le urmezi, a avut rezultate bune, am fost imrpesionata, fiind prima data cand m-am apucat serios de sport, chiar m-au motivat mult videoclipurile ei.

| ILoveMusic25 explică (pentru daffyduckk):

Si cat ai slabit?

| ILoveMusic25 explică (pentru daffyduckk):

Am cateva intrebari despre calendar... Ma poti ajuta

| daffyduckk a răspuns (pentru ILoveMusic25):

Desigur, poti intreba ce vrei tu, si nu cred ca ar conta sa-ti spun cat ams labit, organismele difera, desigur e si o dieta pe care trebuia s-o urmez, dar n-am facut asta, si totusi a avut rezultate, e un total work body, deci iti formeaza muschii, si e exceptional.

| ILoveMusic25 explică (pentru daffyduckk):

Acolo la ziua a doua e trezeste-te si Do I min plank ce inseamna?
Si pe la ce ora ar trebui sa ma trezesc si sa fac exercitiile?

| daffyduckk a răspuns (pentru ILoveMusic25):

Nu e o ora anume, eu le faceam seara de exemplu, dimineata sunt cu scoala, n-am timp, le faci cand te trezesti sau cand vrei tu, important e sa te tii de ele, fara scuze, pauze, etc. poate 1 min nu I min, inseamna sa stai un minut in aceasta pozitie. http://www.somastruct.com/......38x424.jpg daca nu stii engleza poti cauta exercitii in romana, se gasesc pe internet.

| ILoveMusic25 explică (pentru daffyduckk):

Multumesc... stiu putina engleza dar nu am inteles partea asta...si eu sunt cu scoala o sa incep si eu aceste exercitii dupa sarbatori laughing

| daffyduckk a răspuns (pentru ILoveMusic25):

laughing well...le poti incepe cand vrei tu, desi cu cat le incepi mai devreme, cu atat e mai bine pentru tine ^^
Spor la lucrat totusi happy

| ILoveMusic25 explică (pentru daffyduckk):

Multumesc mult :*

| ILoveMusic25 explică (pentru daffyduckk):

Am terminat cu prima zi. wow... happy dar mi-e frica ca nu slabesc si ca imi fac doar muschii...

| ILoveMusic25 explică (pentru daffyduckk):

Cum adica do 10 roll ups? Am cautat dar nu am gasit... Te rog sa ma ajuti! happy