| loveandlove a întrebat:

Ce mi se poate intampla daca tin o dieta mai grea? http://www.infoslabire.ro/......pe-zi.html asta e... A mai incercat cineva aceasta dieta? Mentionez ca am 13 ani...stiu ca nu e foarte sanatos dar am incercat si altele mai usoare combinate cu exercitii fizice, pur si simplu nu merge. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La vârsta de 13 ani nu sunt recomandate regimurile alimentare, consultă un nutriționist și nu te mai lua după toate prostiile pe care le găsești pe net!
Practică un sport.
Pa, pa.

| maria_2953 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa nu incerci o dieta asa de grea, mai ales la varsta asta inainte credeam ca trebuie sa slabesc (chiar daca toti imi spuneau ca arat bine) am tinut dieta si nu am facut alt ceva decat sa continui sa stau pe loc cu greutatea, in plus eram stresata si agitata si aveam senzatii de lesi(si eu am tot 13 ani).
apoi am inceput sa nu mai mananc dulciuri de loc si sa nu mai mananc nimic de la ora 6.
Cel mai mult m-a ajutat ca am mancat mereverzi(singurele fructe care slabesc, nu mult dar totusi).
Cel mai bine e sa faci ce am facut eu si in plus multe exercitii fizice, succes!