| Bєshka a întrebat:

Cine stie oare de ce cand ma ridic din pat sau de pe scaun ametesc ma doare capul si nu mai vad nimic, cateodata aproape cad de pe picioare. Dau funda.♥!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Am patit si eu asa, dar rau. Adica m-am ridicat de jos si s-a intunecat tot. Si am cazut si am dat cu capul de podea. Mi-am facut analizele si medicul mi-a zis ca nu am nimic. Doar ca avand pulsul scazut nu a ajuns suficient de repede sangele la creier din cauza ca m-am ridicat brusc. Mi-a recomandat sa beau mai multa apa, sa mentin tensiunea la nivele normale, sa mananc fier si din alea si sa o iau mai usor cu ridicatul happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil multi iti vor spune ca din cauza lipsei de calciu sau magneziu sau stiu eu ce dar cel mai bine ar fi sa ti faci niste analize[iti i a un pic de sange si vei afla cauza]

| Bєshka explică (pentru mona):

Am lipsa de calciu

| NICKSOOO a răspuns:

Mi se mai intampla si mie; din punctul meu de vedere sunt 2 cauze: 1) nu dormi noptile saptamani de-a randul si nici macar in timpul zilei sau 2) ai nevoie de ochelari; daca ai nevoie si nu porti acest lucru poate provoca ameteli... O seara placuta!

| MissxD a răspuns:

Anemie, oboseala. Odihneste-te, lasa calculatorul ca strica cand e mult; iesi pe afara mai des, mananca mult si sanatos, ia vitamine! Iti trebuie calciuhappy

| mixxjim a răspuns:

Mergi la doctor si fa-ti niste analize, poate fi o anemie, o lipsa de calciu, amandoua, sau si altele. poate fi si de la vedere. deci neaparat mergi la medic cat de curand posibil, se poate agrava, poti sa cazi pe strada chiar cand treci strada, doamne fereste! sanatate!

| Bєshka explică:

Nu stiu la care sa dau funda... i-as da la toti.