| andreyyya a întrebat:

Credeti ca este enorm de mult la 1.73-1.74m sa ai 71 de kg? Stiu ca este mult, dar cam cat ar mai trebui sa dau jos si cum? Daca stiti vreo dieta eficienta please help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

La 1.74m trebuie sa ai 64kg. daca vrei sa slabesti,nu mai manca paine,prajeli,dulciuri,fastfood,mananca doar salate,fructe,piept de pui fiert,oua fierte,peste la gratar, iaurturi slabe in grasimi, cereale fitness, nu mai bea sucuri si nimic acidulat, bea 2l de apa plata pe zi, nu mai manca dupa 8 seara,fa multa miscare,secretul e sa arzi mai multe calorii decat mananci,fa exercitii acasa,sau mergi la o sala, alearga, iesi cu bicicleta, urca scari, mergi pe jos.eu asa fac de 25 de zile si am slabit 7 kg pana acum si 8cm in talie. succes! happy

| Sashavalentine a răspuns:

Ar trebui sa mai dai jos 8 kilograme, deci iti urez succes!

| Ancuツ a răspuns:

Ar trebui sa slabesti cateva kg pentru a putea sa te mentii informa.Deci iti recomand consumul de legume fara mancare de la ''fast food'' si 2 ore de exerciti figice (gioghing, sarit coarda, si exerciti de incalzire) timp de o saptamana.Osa ai o silueta de invidiat.

Mult succes