| andreyyya a întrebat:

Credeti ca este enorm de mult la 1.73-1.74m sa ai 71 de kg? Stiu ca este mult, dar cam cat ar mai trebui sa dau jos si cum? Daca stiti vreo dieta eficienta please help! happy

9 răspunsuri:
| Miuriel a răspuns:

OK,nu ne-ai specificat varsta. Tinand cont ca esti fata e putin cam mult.Ar trebui sa ai 63-64 de kg. Iti recomand sa te bazezi pe alimentele de sezon, mananca foarte mult pepene si nu ocolii legumele de pe taraba taranului, nu musca sa stii.Macar o data la 2-3 zile mergi la alergat si seara fa 3-4 serii de abdomene, o serie avand 30 de abdomene,fa si genoflexiuni cu picioarele stranse,cu picioarele desfacute, fandari, etc.
Apropo, o data pe saptamana ai voie sa mananci un fel de mancare favorit, dar nu cantitati gigantice.
Sper ca ti-am fost de ajutor si astept sa ma ti la curent cu reusitele tale!:*

| Ella3133 a răspuns:

Ai o greutate normala pentru varsta ta...

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Eu zic ca e foarte bine asa cum esti...dar uite aici un site unde iti poti calcula greutatea ideala in functie de inaltime. E obligatoriu sa zici ca ai 18 ani ca altfel nu iti poate da raspunsul.
http://www.calcule.ro/......tutie.aspx

Dietele nu prea sunt bune de nimic. Mai bine fa jogging, fitness si multe exercitii.

FUNDA?

| lumy4u a răspuns (pentru BlueLifeOfficial):

Dietele nu sunt bune de nimic? FALS! poti sa faci fitness ore in sir DEGEABA faci daca nu tii o dieta adecvata, nu mananci sanatos, nu rezolvi nimic daca alergi 2 ore si pe urma te duci la mcdonalds sau la shormarie!

| BlueLifeOfficial a răspuns (pentru lumy4u):

Depinde de fiecarewinking
Depinde de organism, eu alerg si mananc in acelasi timp si nu pun nimic pe mine.

| lumy4u a răspuns (pentru BlueLifeOfficial):

Corect! nu pui nimic pe tine,e o mare diferenta intre a slabi si a te mentine! normal ca daca alergi consumi ce ai mancat si nu se depune, dar nu faci nimic decat sa ramai la greutatea pe care o ai, ea vrea sa slabeasca, deci, nu poate face ce faci tu

| BlueLifeOfficial a răspuns (pentru lumy4u):

Draga mea, am slabit 2 kg intr-o saptamana din alergat.

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ai in jur de 63-64kg...daca esti motivat sa slabesti ar fi bine sa eviti sa mai mananci dupa ora 18 sa ti post si ca sport incearca sa alergi imbracat in geaca de fas sau sa mergi la inot(inotul iti dezvolta foarte mult aproape toti muschii)

| Justrollin a răspuns:

Atat ar trebui sa aiba un baiat la inaltimea aia, in nici un caz o fata, acu nu-mi sariti in cap toate grasele ok?