| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Buna TPU cum pot scapa de grasimea de pe fata( falcute)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! În primul rând prin alimentația sănătoasă, renunță la dulciuri, fast-food, sucuri carbogazoase și mâncăruri grase, hidratează-te cu multă apă pentru că în acest fel elimini toxinele din corp mult mai ușor.
Drept alternativă îți pot recomanda să mergi la un salon cosmetic și să ceri o procedură cu lifting pentru față.
Prima propunere nu te costă prea mult iar cea de-a doua necesită un număr de ședințe și costuri, acum decizia îți aparține.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate fii vorba de retentie de apa sau grasime care vine arsa prin deficit caloric, slabire nu se poate localizat sau operatile pot sa duca la cicatrici, ceea ce nu vrei banuiesc, parerea mea o dieta low carb, medium protein, high grasimi duce la arderea grasimilor mai bine

| edit28 a răspuns:

Unii spun ca daca incerci sa scapi de ea cu nustiuce sapunuri si creme, mai rau o sa apara atunci cand discontinui tratamentul. Acea grasime este un mecanism de protectie al pielei, iar daca incerci sa scapi de ea, corpul va incerca si mai mult sa o produca.
Fiecare are tipul sau de ten dar daca te vei spala pe fata doar cu apa ar trebui sa se reduca grasimea in timp.

| Delcatty a răspuns:

Cel mai bine e prin dieta. Nu poti slabi localizat decat daca un bisturiu e implicat. Sau o seringa. Nu poti alege de unde vrei sa slabesti in mod natural, ci doar sa tii dieta si sa faci sport.