| Edy678 a întrebat:

Bună TPU!
Cum pot scăpa de rinolalie? ( vorbirea pe nas)
Sunt exerciții pentru a scăpa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai mergi la un medic ORL pentru consult, daca n-ai cumva polipi sau alte afectiuni.
Daca totul este in regula, atunci citesti mult cu voce tare si iti inregistrezi vocea (cu microfonul pus la minim 1m distanta de la gura ta).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu logoped. Nasul contribuie și el drept cavitate de rezonanță la orice om, la dta doar este exagerat.

| ella14121111 a răspuns:

Bună! Te rog, da-mi mesaj. Te pot ajuta pentru ca trec prin aceeași situație!