| BiscuuBaii a întrebat:

Buna TPU big grin am tras 2-3 fumuri din M1... Fara sa stiu ca este un drog.Acum 2 luni m`am apucat de fumat. Acum m`am lasat dar fumam cate 10 slimuri pe zi.Si in + mai si beam bere. Acum m`am lasat si de acest sport.Am citit pe internet ca facand sport prin transpiratie elimini din organism toxinele.Este adevarat? si as vrea sa stiu daca toate astea se vad la analize...multumesc big grin dau funda celui mai bun raspuns :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Da, este adevarat.
Drogurile persista la analizele de sange pana la cateva luni bune. Depinde de drog (aici ma refer la chestii de gen heroina, cocaina, etc.).
Fumatul in schimb, incepe sa se observe la radiografii dupa o buna perioada de timp, mai ales daca ai o viata cat de cat sanatoasa, faci sport, ai alimentatie corespunzatoare, etc.

Ti-as recomanda, pentru atenuarea efectelor tigarilor, o cana de lapte cat mai proaspat, simplu, seara, inainte de culcare. Umbla vorba prin popor ca cica ar ajuta la curatarea toxinelor din plamani si nu numai.

3 răspunsuri:
| Nes7eA a răspuns:

Nu, @brandiburu vrea sa zica, ca, fumatul se observa la radiografie in sensul ca plamanii, cum sa zic, se "strica" si prin sport impreuna cu un pahar de lapte seara, o sa isi revina dar in timp

| BiscuuBaii explică:

Brandiburu@ nu am inteles o chestie..."Fumatul in schimb, incepe sa se observe la radiografii dupa o buna perioada de timp, mai ales daca ai o viata cat de cat sanatoasa, faci sport, ai alimentatie corespunzatoare, etc." adica se observa fumatul daca fac sport si ce ai mai zis u? big grin

| Smalzeero a răspuns:

Depinde de intervalul de timp ce trece intre ziua in care te droghezi si cea in care iti faci analizele. Si da, este adevarat ca prin sport elimini toxinele din organism.