| Cata96 a întrebat:

daca fac exercitii(ridicari) cu gantere de 5-6kg cate 8serii a cate 20 de repetari/pe zi (4serii cu gantera vertical, 4serii cu gantera orizontal) o sa ma opresc din crestere?(exercitiile le fac acasa)
*am 15 ani si 49-50kg si o inaltime de 1, 72 si vreau sa mai cresc deci...
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deci îți tonifiezi masa musculară, nu te oprești din creștere decât la 21 de ani, până atunci te mai dezvolți fizic și psihic.
Pa, pa.

1 răspuns:
| sFwrt a răspuns:

Salut.Deci si eu am facut sala si am 13 ani nu am facut mult timp dar m-am antrenat mult cu ganterele(1luna si mergeam des)
. Deci faza e sa nu ridici deasupra capului din cate am inteles pentru ca iti opreste cresterea.Asta mia ziso antrenorul. Bafta