| GiuliaAnd a întrebat:

Dau funda, va rog sa ma ajutati. Am facut un test de sarcina azi dimineata si am uitat sa pun capacul cat timp am asteptat linia. Mi-a iesit negativ. Se poate sa iasa gresit testul daca a stat fara capac in acele 5 minute in care am asteptat sa apara linia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu are importanta capacul. Testul de sarcina e concludent daca il faci la 10 zile de intarziere a menstruatiei sau la 21 de zile dupa contactul neprotejat.

| mona a răspuns:

Nu cred ca acel capac are un rol important aici si nu cred ca rezultatul testului a fost influentat din cauza capacului

| thalyslly a răspuns:

Da
eu am facut asa dar mie mi-a dat pozitiv rolling on the floor)si la urmatoarele negativ

| alincik900 a răspuns:

Daca sarcina exista o mica linie apare

| Rosalyn a răspuns:

Buna!
Capacul nu are importanta in cazul testelor de sarcina.

| didime a răspuns:

Buna,
nu cred ca ar trebuie sa fie vreo problema. Dar, ca sa fi linistita, poate ar trebui sa mai faci un test si sa respecti instructiunile pas cu pas. take care!