| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.De 2 zile am observat ca la urechea stanga,mai sus un pic de unde ar trebui sa fie gaura in ureche mi-a aparut ca un fel de umflatura,care la atingere pare putin tare si ma cam doare cand o ating.Tin sa precizez ca nu port cercei, nici macar nu am gauri si ca am 14 ani. Poate fi un cos sau ceva? Nu ma doare nimic altceva si nu mi s-a umflat nimic in afara de acea chestie.

Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SofiaAndreea a răspuns:

Pai ai un cos sigur, altceva nu are ce sa fie! FUNDA?

| doctoressa a răspuns:

Probabil e un cos. Aplica un unguent pe baza de antibiotic. http://www.i-medic.ro/simptome/cosuri-acnee