| TrickstarR a întrebat:

FUNDA~ Acum mai bine de o luna mi-am dat o gaura in ureche. Nu a durut, nu s-a umflat, nimic, pana acum cateva zile cand am agatat din greseala cercelul cu tricoul. De atunci m-a tot durut cand il atingeam si acum am observat ca pe langa gaura se simtea la atingere o umflatura mai tare putin. Cand am dat cercelul jos a inceput sa curga o chestie alb-galbuie, cremoasa. Am curatat gaura cat de bine am putut si am dat cu crema de galbenele. Cam cate zile ar mai trebui sa tin scos cercelul? Nici sa mai colecteze nu vreau dar nici sa se inchida gaura...

Răspuns Câştigător
| Roobeertaa a răspuns:

Buna! Asa mi s-a intamplat mie cu cel din buric, inca ilport fiindca nu vreau sa renunt la el. Aveam o buba umflata si se vedea rosu.Incearca sa te speli des cu ceai de musetel, nu sa friga, il pui pe un servetel(pansament)curat si cureti zona cateva minute si ia-ti un unguent eu folosesc bepanthen sau baneocin, este foarte bun si incepe sa mi se retraga.Sa nu crezi ca trece asa usor ci in cateva saptamani.Altceva nu stiu decat sa il scoti si sa renunti, ceea ce nici eu nu vreau in cazul meu.Bafta!

1 răspuns:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Se poate sa te fi infectat, mi s-a intamplat si mie dupa o saptamana de cand nu am mai purtat cercel
nu iti mai baga cercel in ureche pana nu se vidneca
daca ai gaura de multa vreme nu se va astupa asa usor