| Martina5555 a întrebat:

De 3 nopti nu por dormi bine, DELOC!
Am o sora de 16 ani mereu e plecata si cand pleaca,incep sa plang sa ma stresez nu stiu,sau plang asa fara nici un motiv,eu dorm singura in camera noastra si cand ascult un cantec trist ma gandesc la toate ce se intampla in viata mea si ce se va intampla incep sa plang,imi dau seama ca un timp incep sa plang continuu si dau apa la soricei,sau ca nu pot respira cand vreau sa dorm,incep sa plang,plang,plang,plang, :'(,va rog,as dori cat mai multe raspunsuri. Sfaturi,orice... as accepta un raspuns de la voi, cat de mic o fi el.
Multumesc!
DAU FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Nu mai plânge.
Probabil te-ai ataşat foarte mult de ea şi când pleacă, îi simţi foarte mult lipsa deoarece nu o mai vezi acolo.
Ia un ursuleţ ceva şi pune-l lângă tine sau dormi cu mama ta, ori cu televizorul aprins. Încearcă să nu te mai gândeşti la nimic sau gândeşte-te la nişte amintiri foarte plăcute.
Nu ai de ce să te consumi şi nici urât să-ţi fie.
Fii mai pozitivă şi ai grijă de tine, dacă te consumi, nu rezolvi nimic.