| Byb2001 a întrebat:

Bună TPU, de cateva ore ma doare sus in partea dreaptă sub coaste, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo colonul are un cot, unde se blochează rahatul,

| Celcestietot a răspuns:

Bună. Fumezi, ai mai avut probleme în trecut?

| Byb2001 explică (pentru Celcestietot):

Am mai ajuns acum câțiva ani la medicul de familie ca aveam ficatul iritat de la prajelii iar de fumat am fumat o țigare acum cateva zile sa vad doar cum e dar nu fumez, am 16 ani

| Celcestietot a răspuns (pentru Byb2001):

Da, cum zice utilizatorul de mai sus, cel mai probabil așa stă treabawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezica biliara încearcă să nu mai mănânci mâncare grasa

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar putea fi, zici bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Da pai trebuie să renunțe la prăjeli, mâncare grasa, mâncare procesata să aibă o alimentație mai echilibrată și se va simți mai ok ..sa renunțe și la sucurile acidulate

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sună rău. Sunt curios dacă îți va urma sfatul măcar pentru 1 săptămână și cum se va simți mai apoi happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Man eu nu sunt specialist da așa reiese adică și sorămea o avut probleme cu fierea și trebuia să schimbe stilul alimentar. Pai rău nu are ce sa îi facă din contra ar trebui sa aiba acest stil de viață și dacă nu ar avea probleme sa evite prăjelile și recomand sa evite și mâncarea picanta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Câțiva ani e mult, ar trebui să meargă din nou la un nou control daca se simte rău

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Folositoare informațiile. Mâncarea picantă consumată cu moderație consideri că este bună?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cred și eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

In cazul in care se resimt dureri as evită fiindcă dăunează in mod direct de ce și tu ai aceasta problema?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, eu nu am aceasta problemă, eram curios de răspunsul tău și mă gândeam că o ajuta-i și pe ea astfel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Un specialist e cel mai în măsură să o ajute happy și să ii de-a și o schema ce alimente sa evite

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, un specialist este recomandat, dar și părerea noastră este binevenită, din moment ce a pus întrebarea pe un forumwinking.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar a căpătat o idee cu privire la ea din toată discuția asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Corect. Ficatul se regenerează asa că trebuie să aibă grijă cu prăjelile, fiindcă poate sa de-a in steatoza ficat gras.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Sunt sigur că medicul i-a dat informații mult mai utile da nu o pus în practica happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tu spui happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehe, probabil, cine știe, nu judec laughing.