| Gabitaancutaelena a întrebat:

Buna TPU,de câteva zile mi s-a inflamat un ganglion in partea stângă a gâtului, m-am dus la medic, m-am consultat, am făcut radiografie și mi s-a spus că am tiroida omogenă, o inflamație cu tot cu ganglion, mi s-a făcut injecție pentru desumflamarea ganglionului, ganglionul nu a fost cine știe ce inflamat ceva de genul cam cat un bob de fasole sa zic așa, însă mi s-a dat tratament pentru dezinflamarea ambelor părți, daca mi-a ieșit tiroidă omogenă e grav? A mai pățit cineva? Dau funda :**(țin sa menționez că doctorita de la radiografie s-a uimit cum de am tiroida omogenă de la o vârstă așa tânără):")precizez că am 17 ani :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Și mie mi s-a umflat acum vreo 2 ani, dar mi-a trecut fără să fac nimic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la doctorita de familie sa-ti dea trimitere la medic de specialitate si incepe tratamentul!