| Bianca777 a întrebat:

De ceva timp am ceva probleme. Imi tot apar pete pe corp, rosii, care dispar dar apare altceva. Pana si muscaturile de tantar imi trec greu si ramane urma. Analizele au iesit ok, dar am lipsa de calciu. Va rog, imi puteti da vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mariusgeo a răspuns:

Du.te la dermatolog numai el te poate ajuta

| Trading_Metin_1989 a răspuns:

Daca nu ai ceva grav, lipsa de calciu este ciudata. Fa-ti analize sa vezi ce iti mananca calciul. Poate fii o tumoare, poti avea un os fisurat sau rupt, sa ai o lovitura la os. Daca ai tumoare trebuie scoasa sa nu evolueze. Si bea 1 sau 2 litri de lapte pe zi si orice lactate bogate in calciu, apa minerala, chiar suplimente de calciu.