| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a întrebat:

Bună TPU de ceva vreme am o problema... uneori ma durea capul, acum nu mai am problema asta, dar de cateva zile problema cu care ma confrunt e tot mai grava.
Inainte sa ma trezesc dimineata (la 7) nu mai pot dormi cu o jumatate de ora inainte si ma simt rau, simt ceva ciudat in stomac, uneori aveam crampe, acum am si stare de greata si parca imi vine sa vomit...
Pe zi ce trece perioada aia de noapte se lungeste tot mai mult si e tot mai mare, acum nu mai pot dormi si am starea aia de la vreo 5-6 dimineata.
Am avut in ultima vreme niste probleme si am fost destul de suparata, adevarul e ca aproape toata noaptea nu pot scapa de ganduri si ma gandesc in continuu la problemele mele, a inceput sa ma ingrijoreze pentru ca nici nu mai pot face ceea ce-mi place.
imi placea foarte mult sa citesc si inca imi place, lucrul ăsta ma calmeaza intotdeauna dar aucm cand incerc sa citesc nu mai inteleg nimic si nu mai pot citi, nici nu mai vreau sa ascult muzica, am renuntat si la melodiile mele preferate, ca sa ma mai inveselesc am incercat sa dansez, pur si simplu am problema de mai sus si nici macar ce ma calma si imi placea inainte nu mai are niciun rost acum...
Starea aia care o am noaptea dureaza cam pana la 12, (dimineata, timp in care se mai amelioreaza) am incercat ceai de tei si musetel, atunci cand il beau parca ma mai calmez, adevarul e ca ma stresez foarte mult.
Mi-e teama sa nu dau in depresie si din cauza asta sa am si probleme fizice si de organism, uneori am un nod in stomac, sau in gat, ma doare si in capul pieptului si uneori ma furnica in zona inimii.
Cum am spus mi-e teama sa nu dau in depresie sau sa mi se intample ceva, va rog ajutati-ma... Va rog mult. kiss kiss kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ionutzu64 a răspuns:

Nu te mai gandi la problemele respective si mergi la un doctor. happy