| dragutz600 a întrebat:

De ceva vreme am observat ca atunci cand fac dus simt asa ca m-ar apasa intr-un fel in zona inimii la inceput cand nu sunt obisnuit cu apa ca am dus nu cada...si am fost la medicul de familie si mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la fumul de tigara ca m-a intrebat daca mai stau in fum de tigara si mai stau. Eu nu fumez si nu consum alcool si am 18 ani! Am facut un control la inima acum un an si mi-a zis ca nu am nimic...ce credeti? e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil. Sau poate este vorba doar de apa din dus care este foarte calda? Sau esti mai sensibil la aburi. Poate la fel de bine sa ti se fi intamplat o singura data, iar de atunci sa ai impresia ca exista presiunea respectiva si sa o asociezi cu momentul in care intri in dus. Creierului ii place uneori sa joace feste.
Insa nu cred ca este nimic grav.
Dar pentru linistea ta, poti incerca sa mergi la un cardiolog.

| AndyAnonim a răspuns:

Am părut si eu, dupa o saptamana a trecut