| Pisica3000 a întrebat:

Bună TPU de la viermi intestinali poți să mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da se poate murii! Depinzand de tipul de viermii intestinali si de cat timp sunt neeliminati, pot sa-ti perforeze intestinele, organele si chiar creierul si sa mori.

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nu, sunt prea inofensivi. Dar pot aparea alte probleme si discomfort. Trebuie un tratament pentru eliminare daca exista. Bafta!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu te tratezi da.

| vocea a răspuns:

Salut, sper sa te ajute acest site https://www.realitatea.net/......64657.html

| Dumnesao a răspuns:

Depinde ce fel de viermi, nu mai stiu exact care dar stiu ca de la o specie poti muri daca nu te tratezi, am inteles ca la un moment dat creste foarte mare si iese afara pe cale orala.