| Parshiv a întrebat:

De maine incep un tratament cu Sotret 10! Vreau sa va intreb daca stie careva daca am voie sa stau in fata calculatorului, adica pot sa patesc ceva din cauza luminii... ceva reactii adverse? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Lumina de la computer nu are efect negativ in combinatie cu tratamentul cu Sotret. Intereseaza-te insa despre raportul risc-beneficiu al tratamentului cu Sotret (isotretinoin). Poate afecta psihicul, ducand chiar la sinucidere. Esti pregatit/a sa-ti asumi un asemenea risc?

2 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

N-are nicio treaba happy

| sweetapril a răspuns:

Pai daca lumina de la bec nu te afecteaza, nici cea de la computer nu credhappy