| Alișa00000000000 a întrebat:

Buna TPU...deci am si eu o intrebare pentru voi : de ce cand mananc mi se umfla abdomenul inferior si am o senzatie de arsura in zona abdomenului :-s... ce ar putea fii?[funda]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Cand mananci un anumit fel de mancare? cauzele ar putea fi una din acestea: angina, anevrismul aortic, apendicita, colangita, duodenita, pericardita, pneumonie, gastrita,, infarct miocardic, ulcer peptic, ischemie etc depinde cum este durerea unde este localizata etc

1 răspuns:
| desisdana a răspuns:

Ulcer,gastrita,reflux gastro-esofagian...o scurta vizita la medicul de familie si o sa stii sigur.