| anonim_4396 a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul...alaltaseara si aseara am iesit seara printr-un parc din apropiere, unde este si un lac. Problema e ca pe langa lac fiind multi tantari am avut o surpriza neplacuta, si m-am trezit cu destul de multe intepaturi.Nu asta e problema, ci problema e ca desi nu ma scarpin deloc i am dat cu spirt pe ele, ele sau umflat si nu stiu cum sa va zic...dar unele sunt cam prea mari parerea mea, si sunt f tari.Si ar mai fi o problema, unele sau trecut din prima, doar ca in locul lor a ramas o pata rosie mare.Si desi in seara asta nu am mai iesit afara, iar de altundeva nu aveau unde sa ma intepe, mi se pare ca sau inmultit.
Voi ce credeti? Tata zice ca e posibil sa am o reactie alergica si oricum voi merge si la doctor sa aflu mai multe, dar vreau sa stiu la ce sa ma astept, si sa stiu daca ar trebui sa am motive sa-mi fac griji.
P.S.: am uitat sa va spun ca nu prea am mai fost intepata de tantari pana acum si deci nu stiu cum reactioneaza corpul meu la aceste intepaturi.
Ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci o reactie alergica la substanta anestezica pe care tantarii ti-au injectat-o. Incearca sa iei un antihistaminic de tip Claritine

2 răspunsuri:
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Salut,tintarii sunt foarte periculosi prin se transmit diferite boli.

| Basarabeanca a răspuns:

Foarte posibil sa ai alergie,depinde de corp, daca este mai gingas, atunci ai putea avea probleme cu pielea, dar daca nu este prea gingas, atunci totul va fi bine si pielea se va recupera repede