| TatsumiK a întrebat:

doresc să zic o problemă pe care o întâlnesc zilnic,de obicei cand doresc dimineața sa beau un ceai,pai corpul meu devine fierbinte,ca să mă înțelegeți,mă simt calduros și nu numai dar și cănd incerc sa mananc depinde o supa calda păi corpul meu se face calduros si mi-e foarte cald. Plus la asta cand afara se face frig păi eu pot chiar să merg in maneca afara și tot nu pot să răcesc, ma refer la tot ce mananc sau ma apropii de ceva fierbinte incep brusc sa ma incalzesc si febra nu am deloc. Eu nu știu ce problema e asta si nu am cui sa ma adresez de aceea care poate sa imi zica daca e ceva grav sau daca stie macar despre ce vine vorba, macar o idee ceva. Multumesc mult.

P.S Încă ceva când fac sport si ma supraîncălzesc păi pot sa nu-mi simt corpul si sa cad fara sa îmi simt picioare, mainile totul, medicul de la scoala mi-a zis ca e Efortul Fizic dar nu prea cred ca e asa, nu stiu si mereu cand fac educatia fizica pai cand ma incalzesc pot sa cad jos fara sa imi simt corpul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Atita timp cit bei ceaiul sau supa fierbinte, e ceva l
perfect normal. De nu e asa, atunci e ceva ciudat, intr-adevar. De ce nu maninci ceva rece de la frigider, daca e o problema? Asta te-ar racori. Dar nu o fa rapid dupa, altfel vei avea probleme cu dintii si stomacul, datorita diferentelor de temperatura mari.
La efort, orice ai face, te incingi, oricine se incinge. Nu e deloc indicat ca dupa sa manici sau bei ceva rece, risti sa dai in pneumonie.