| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a întrebat:

E normal atunci cand stau intins in pat si inghit saliva sa se auda ca un fel de ghiortait in gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Da e normal sa se auda, eu aud mai mereu cand inghit, depinde si cum inghiti, daca iti contracti muschiul mai tare si inghiti fortat atunci se aude mai clar.

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Ai urechile infundate probabil si auzi "diauntru"
Adica asa cred eu, incearca sa le desfunzi; oricum trebuie desfundate periodic si ai auzul mai acut