| Pissicuta a întrebat:

Buna tpu.Eu sunt la regim si am o intrebare eu mananc foarte multe lactate este vreo problema? mananc mult iaurt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Nu ai nevoie de paine!
Nu este nici o problema daca mananci mult iaurt.
Dar cauta cel mai acru si cel cu mai putine grasimi.
Il poti combina cu cereale din fibra.

| petre059 a răspuns:

Mai mananca si legume si o bucatica de carne de pui sau peste, ca o sa ajungi de lesini pe strada.Si nu uita macar o felie de paine la fiecare masa.

| CersetoruVesel a răspuns:

Totul e bun da' nu in exces

| MissSmith a răspuns:

Asigura-te ca iaurtul are 0% grasime pentru a avea rezultate. Fa si miscare, gasesti pe youtube destule videoclipuri in care diversi antrenori iti arata cum sa efectuezi exercitii. Iti sugerez o dieta cu rezultate rapide (dar bineinteles ca sfatul unui nutritionsit este mai bun ca al meu deci nu ezita sa consulti unul, chiar si online). Timo de 3 zile mananca exclusiv lactate, apoi combina si in urmatoarele 3 zile manaci fructe si legume, apoi 3 zile de carne de pui/vita la gratar. Nu concuma dulciuri sau sucuri de orice fel si ai sa ai rezultate rapide. Apa reduce senzatia de foame dar abtine-te de la cea minerala si de la guma de mestecat. Succeshappy!