| Blackwoman27 a întrebat:

Ieri dimineata mi-a venit menstruatia si ma durea burta foate tare dupa 2-3 ore am luat un nurofen, aveam menstruatie abundente ca in fiecare luna insa seara, mi-am schimbat absorbantul pe la 12 noaptea si dimineata la 5 eram leoarca si eu si patul ma durea burta foarte tare cand am vazut ce'i la mine am ramas :O
Nu mi-a curs asa de mult in viata ea, nu obisnuiesc sa pun vata peste absorbant folosesc always ultra super plus si ziua nu ma patez dar noaptea eram numai buna s pijamalele si salteaua I don't want to see imi venea sa ma dau cu capul de pereti straight face si tot vata numi pun ca nu o suport rolling eyes.
Deci de ce mi-a curs asa d mult? mentionez ca burta m-a durut ingrozitor, inainte sa imi vina km'a durut burta 10 zile consecutiv, asa ceva nu am patit.nu am menstruatie regulata si asta ma enerveaza foarte tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Draguta, daca ai sub 18 ani sau daca de abia ti-a venit ciclul, majoritatea fetelor mai sensibile patesc asta.
asa e la inceput, timp de cativa ani iti vine f mult, este neregulat, insa in timp, se va regla.
poti merge la un doctor, insa iti va recomanda anticonceptionale, ceea ce nu este indicat, au si reactii adverse chiar daca sunt prescrise de medic.
uite niste linkuri cu tratamente naturiste, acestea isi fac efectul in timp, trebuie sa te tii de ele, deoarece sunt mult mai eficiente decat orice tip de tratament.
unde vezi ca scrie de pulbere, cumpara ceai, de preferat sa nu fie sub forma de plic, sa fie planta, intelegi tu.

http://www.monitorulexpres.ro/? mod=monitorulexpres&a=citeste&p=S%C4%83n%C4%83tate&s_id=67111

| andreeei a răspuns:

Nu cred ca este un motiv de ingrijorare, eu unul te consider o fata norocoasa, cunosc fete care le vin la 30 de zile si dupa la 2 saptamani. Corpul tau sufera transformari, insa daca vrei sa stai linistita iti recomand sa mergi la ginecolog. Succes

| MariaO a răspuns:

Daca nu este regulat se poate intampla asa ceva. In plus, eu cred ca ai racit la ovare, poate ai stat jos pe ceva afara, pe ciment, sau pur si simplu ai o geaca pe sub care iti intra frig la burta.

| SunshineLove a răspuns:

Salut! Desi am mai patit si eu asa, nu era chiiaaar asa mult sange (mai ales noaptea), prin urmare cred ca cel mai bun sfat este sa mergi fie la medicul de familie, fie la un ginecolog. Trebuie sa verifici nu cumva sa fie ceva mai grav, doamne fereste! Asta e singurul sfat cre ti.l pot da din paate sad, sau sa iei nurofen forte daca nu ai mai incercat. Ia azi telefonul si fa.ti o programare.Pana atunci, numai bine si sa ai grija de tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla des astfel de dereglari in cazul in care ai menstruatia neregulata.Noaptea foloseste absorbante Always ultra night(sunt mai mari,speciale pentru noapte; cand menstruatia e,in general, mai abundenta decat ziua).Le poti folosi si ziua, in cazul in care vei avea fluxul mai abundent.Pentru un plus de protectie,e bine sa incepi sa folosesti si vata; e incomoda la inceput, dar te obisnuiesti repede cu ea(in cateva zile), iar sansele sa te patezi scad considerabil.Numai bine.

| carmen13 a răspuns:

Din cauza faptului ca nu este regelat atunci cand vine e mai abundent dar nu e nimic in neregula. daca vrei poti merge la ginecolog si iti va da anticonceptionale pentru reglarea ciclului menstrual si atunci nici nu te va mai durera burta atat de tare.tu decizihappy

| JustATiredPilgrim a răspuns:

Din pacate nu te pot ajuta cu nimic...Tot ce pot sa zic e ca`i multumesc lui Dumnezeu ca nu m`a facut fata :X:X:X

| Aiimee a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat straight face stiu e fte enervant straight face e simplu ai racit tongue