| Ioanapop654 a întrebat:

imediat dupa menstruatie am facut o infectie urinara pentru care iau acum tratament. Problema este ca mi-au aparut si niste bubite mici in interuorul labiilor(ca niste cosuri) care contin un lichid galbui. Nu ma ustura,nu ma dor si nu ma mananca. Oare ce ar putea fi? O iritatie de la ceva(tampon, sapun, fire de par)? Sa fie din cauza imunitati scazute si problema cu infectia sa aiba legatura? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil o iritatie sau infectie de la tampoanele vaginale.De aceea este indicat sa nu le folosesti, s epare ca in timp folosirea lor duc la cancerul de col uterin.

| mihai69 a răspuns:

Posibil să fie o alergie provocată de antibioticele cu care te tratezi.
Întreabă totuși medicul.

| Porcusorul a răspuns:

Sper ca ai primit pe langa antibiotic si un antimicotic/antifungic de genul Flucovim. Altfel acele bubite pot fi o micoza, o infectie cu fungi (de ex. candida) care au prosperat in lipsa florei bacteriene benefice, flora distrusa de antibiotic.