| DeliaDelis a întrebat:

Imi intarzie ciclul de 2 zile si am facut in luna asta de mai multe ori sex neprotejat dar intotdeaua o scoatea afara cu 1-2 minute inainte sa ejaculeze si niciodata sperma nu a ajuns in apropiere de vaginul meu si cu toate asta observ ca ciclul imi intarzie.Am doar 17 ani si cm luna trecuta mi-a venit pe 20.Sa fiu insarcinata?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca esti, poate luna asta iti vine tot pe 20...se mai intampla

suntserios
| suntserios a răspuns:

"dar intotdeaua o scoatea afara cu 1-2 minute inainte sa ejaculeze"

irelevant. asta nu e metoda de contracetie. acesta metoda doar micsoreaza sansele de a ramane insarcinata, dar nu le duce spre 0 precum prezervativul sau alte metode contraceptionale.

| Alcyon a răspuns:

Se poate sa fii insarcinata. Metoda coitus interuptus e foarte nesigura, fiindca baietii elimina un lichid incolor (ce poate contine spermatozoizi), cand sunt excitati si poti ramane insarcinata. Nu te mai baza pe astfel de metode nesigure, cand ai la indemana prezervativul.

| Violente a răspuns:

Dacă nu erai în perioadă ovulatorie, NU ești însarcinată. Mulți își dau aici cu părerea, dar nu au habar happy

| miru20cmrecords a răspuns:

Stai linistita nu esti insarcinata.

| Anndddra a răspuns:

Poti fi insarcinata

| ProfaDeCeVreiTU a răspuns:

Poti fi insarcinata, si te-ai dus pe copca.