| DarkShaodw1 a întrebat:

TPU! Imi puteti da si mie mai multe detalii despre operatia pentru indreptarea dioptriilor? Port ochelari de cca 2 ani(tot timpiul, pentru ca am miopie) si dioptriile mele continua sa creasca. Nu mai stiu ce sa fac! Vreau sa scap de ei! Am incercat si lentile de contact, dar cu siguranta nu sunt o solutie! Ce stiti despre acea operatie cu laser? E periculos, scump, avantajos?!
Va rog, putin ajutor! fundita+vot la toate rasp:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Papusha_2398 a răspuns:

Pai. aia e operatie cu laser. in fine. despre ea e cam asa. : porti ochelari de soare o luna de zile dupa operatie fie ca esti afara fie ca esti in casa, durerile in prima saptamana dupa operatie sunt foarte puternice, apoi dupa acea saptamana tot vei avea dureri doar ca nu asa de tari... nu cred ca e perisulos insa s-ar putea sa nu dureze o viata. adica sa trebuiasca sa te reintorci la ochelarii de vedera insa la dioptrii mai mici. si operatie se poate face numai peste 18 ani si cred ca va costa ceva. in fine. informeaza-te si dp google. sigur mai gasesti ceva pe acolo big grin. succes si mult curaj

1 răspuns:
| Raul4825 a răspuns:

Este riscant si costisitor asa ca uita de operatii! Eu am scapat de ochelari pe cale naturala. Daca vrei sa stii cum se poate asa ceva intra pe acest link: http://vedereperfecta.com