| anonim_4396 a întrebat:

Hey guys! Este cineva care a reusit sa scape de miopie? Eu nu am mari dioptriile, doar aproape -2.As dori s stiu niste tratamente naturale, lentile d contact momentan nu as vrea sa port si nici operatie cu laser nu vreau s fac. Good Day!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Loka a răspuns:

Pai.verisoara mea are miopie si dioptrii foarte mari.Ea si-a facut de curand cred ca de 2 saptamani, 3 si a costat 50 de milioane(in bani vechi).Eu te sfatuiesc s`o faci.Am vb cu verisoarea mea si a spus ca nu a durat mai mult de 15 minute, i`a facut anestezie...si gata.Acum nu are voie 6 luni sa faca efort, sa munceasca,. Multa sanatate. Daca doresti sa ma mai intrebi detalii legate de operatie, astept mesajbig grin

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Multă sănătate.

| TwixulDrept a răspuns:

Buna! Nu! Acesta daca nu o vei opera o vei avea pe viata. Si eu am miopie dar mult mai mare -4.

| sdasfgasgaads a răspuns:

Si eu port ochelari dar fara operatie nu se scoate(manca morcovi poate mere)