| PattyC a întrebat:

In cat timp dispar crustele provocate de varicela(varsat de vant)? Cat timp dureaza mancarimile? Daca, eventual raman cicatrici se poate face ceva in privinta aceasta, exista lotiuni sau creme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| d0areu a răspuns:

Hei! Ti-au trecut urmele de la varicela? Ai avut pe fata? Mai sunt vizibile?

| Staywithmegold a răspuns:

Deci Varicela nu poate fi evitata este imposibil. Dureaza cam 2 saptamani si mancarimile apar in primile 2-4 zile cam asa.Scapi de ele cu micstura mentolata de la farmacie.Nu e bine sa iesi afara! In legatura cu cicatricile ele nu apar din moment ce nu te scarpini.Dar exista creme intreaba farmacista...Dai funda?