| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu in cit timp dispar semnele de la varsat-de-vant[varicela]! Si daca nu disar singure exista vreo crema care ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Intre 7 si 10 zile. doar crema mentolata pentru calmarea "mancarimilor". nu folosii alte creme care ar putea dauna in loc sa te ajute si mai ales nu rupe acele bubite deoarece raman semne foarte urate care asa vor ramane pentru totdeauna!

| Ely3 a răspuns:

Eu stiu ca intr-o saptamana. vreo crema nu cred ca exista big grin. sau cel mai bine intreaba la farmacie insa eu nu am vazut