| Cris11apr a întrebat:

In seara asta am mancat ton cu ceapa si cu porumb la conserva cu mazare si alte legume. Faza e ca am taiat conserva gen puneam cutitul intr-o parte si dadeam cu pumnul in el pana taia conserva si tot asa, si mi-e frica ca dupa ce am taiat tot si mi-am pus in farfurie sa nu se fi taiat si o bucatica de tabla de aia si sa o fi inghitit din greseala in macare, tin sa precizez ca am fost putin neatent cand am mestecat si am simtit asa ciudat cand am inghitit dar ma gandesc ca poate fi mazarea nemestecata dar nu m-a zgariat nimic si tabla daca ar fi cazut ar fi fost foarte mica incat sa nu o observ, ajutati-ma TPU, pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Nu patesti nimic, stai calm. happy
O vei elimina, daca a patruns in organism o bucatica de tabla (desi putin probabil).
Altii inghit cuie, agrafe si nu au nimic.