| BuBulina97 a întrebat:

Buna TPU intrebarea asta e in general pentru fete. Incerc de ceva vreme sa slabesc si nu ma ajuta nimic am tinut mai multe tipuri de diete plus exercitii am luat ceaiuri si degeaba... ma puteti ajuta pls? funda mersi mult:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| IlegalSmile a răspuns:

Heiii

Am obseravt ca poti lua tot felul de ceai.si nu se observa nimic straight face

Cel mai bine...

dupa ora 17 nu mai manca,multe fructe si legume,FARA prajeli, dulciuri, carnita, incearca sa alergi macar 30 minute pe zi daca ai timp.si cam atat happy

Bafta la slabit!
Pa, pa^^

| KikiRiki98 a răspuns:

Fa exercitii mult mai multe.Nu are rost sa faci exercitii 2 sau 3 zile, sau chiar 1 luna daca dupa aceea te lasi.
Pentru a te ingrasa 25 de kilograme(zic si eu un exemplu) ai nevoie de 10 ani, sa zic.Deci nu te ingrasi peste noapte,cum s-ar zicelaughinghappy
Tot asa e si cu slabitul nu slabesti intr-o luna,sau doua slabesti intr-un an sau doi.
Fa gimnastica pe care o faci la scoala,fitness, gimnastica medicala si multe alergari, foarte multe.Plus ca poti sari coarda, stiu ca suna ciudat, dar iti intareste muschii de la picioare si iti subtiaza picioarele.Eu sar coarda cate 1000 de sarituri pe zi si se vede chiar din prima zi cum se intaresc muschii.
Chiar daca faci toate chestiile acestea, nu uita sa ai si o nutritie potrivita.Cred ca stii la ce ma refer deci nu e chiar mare nevoie sa-ti explic. Ceaiurile nu ajuta cu nimic, sunt doar niste mituri de care nu merita sa asculti.
Nu uita ca miscarea face bine tuturor indiferent de varsta, plimbate fa miscare in aer liber si simte-te libera.
Eu sper ca te-am ajutat si sper ca o sa-mi asculti sfaturilehappy
Multa bafta>big grin

| D A R i U t S s A a răspuns:

Pai nu trebuie sa mai mananci dupa ora 18-19. Fara dulciuri si fara paine.( eventual mananci paine neagra 1-2 felii/zi ). Multa apa si mult sport.

| Bailey a răspuns:

Fa miscare! In fiecare dimineata fa exercitii alearga prin parec. Fa un program si in fiecare zi la ora aceea du-te si alearga. Si nu mai manca paine si dulciuri deloc! Funda? :*

| Cristina_4633 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic poate ai probleme cu tiroida...asa mi se intampla si mie am facut sport am tinut regim si nimic.pana intr-o zi cand am mers la medic mi-a dat pastile si un regim alimentar.nu slabesti imediat pana se va regla

| Pandicorn123 a răspuns:

Nu sunt un doctor dar ai putea sa slabesti prin a numai manca seara sau daca mai mananci mananca cate putin. dimineata te sfatuiesc sa mananci niste cereale. la pranz pot manca orice dar cauta sa mananci ceva cu putina grasime si calori. si mananca fructe si legume nu tot felul de prosti ex: chipsurile sau din astea. mananca des si putin. bun asta a fost la mancare acum hai sa trecem la exercitii: fa dimineata cel putin jumatate de ora de alergat pe zi. bea ceaiuri pentru slabit dar asta nu prea it recomand si nici pastilele pentru slabit incearca sa slbesti cat mai sanatos. fa gimnastica zi de zi. sper ca te-am ajutat

| Anastasia39 a răspuns:

Incearca sa renunti la dulciuri, paste fainoase, carne!

| TraficantDeTurtaDulce a răspuns:

Eu am slabit in 2 saptamani 14 kg.Cu kefir si cu exercitii.Cu Kefir de la ZuZu.e un fel de iaurt.dar te ajuta.
1 zi) 900g de Kefir si 2 cartofi copti
2 zi) 900g de Kefir si 300g de piept de pui.sau 200g
3 zi) 900g de Kefir si salata de castraveti.
4 zi) 900g de Kefir si paine prajita cu margarina vegetala
5 zi) 900g de Kefir si exercitii
6 zi) Doar apa. (daca poti sa nu mananci nimic)
7 zi) Doar apa. (daca poti sa nu mananci nimic)

| cocunice99 a răspuns:

Nu mai manca paine ai increderewinking

| katy92 a răspuns:

Incearca sa apelezi la nutritionist pentru ca cu sanatatea nu e de gluma. daca nu fa cat mai multe exercitii si nu te infometa pentru ca ce slabesti pui inapoi dublat. mananca fructe si legume si fa-ti un abonament la sala si sa ai inclus in pachet si sauna.succes